Повернутися до новин

Як перевести в готівку Біткоін в Україні?

Опубліковано: 20.08.2021
Оновлено: 30.03.2022
Bitcoin

Минулого року криптоіндустрія переживала як злети, так і падіння – мінімальна ціна головної монети становила $29 тис., а максимальна – $67 тис.

Волатильність курсу продовжувала спостерігатися з приходом нового року. Так, станом на середину березня 2022-го вартість Біткоіна варіювалася від $33 тис. до $47 тис. На момент написання курс Біткоіна становить $40 тис. І незважаючи на те, що актив досі не зміг повернути втрачені навесні минулого року позиції, є всі шанси, що оновлення історичного максимуму не забариться.

Криптоаналітики сходяться на думці, що монета вже незабаром може досягти абсолютного рекорду. І такий оптимістичний довгостроковий прогноз лише підтверджує актуальність питання купівлі та продажу Біткоіна.

І якщо методів покупки криптовалюти вкладники знають багато, то ось про те, як вигідно перевести в готівку Біткоін, замислюються далеко не всі. А як показує практика, в цій справі дуже важливо вчасно вивести кошти, щоб не втратити гроші, адже курс Біткоіна (як і більшості інших цифрових активів) відрізняється сильною волатильністю. І оскільки в Україні дуже мало місць, які дозволяють скористатися Біткоіном як засобом оплати за товар/послугу, висновок криптовалюти в гривні - популярна фінансова операція.

Сьогодні ми розповімо про те, як продати Біткоін за готівку швидко, зручно та максимально вигідно.

a

Криптомати як спосіб обміну Біткоіна на готівку

Криптомати (оффлайн-банкомати) - один з найбільш зручних та швидких способів обміняти Біткоін на готівку. Це аналог банкоматів. Операції здійснюються за таким же принципом, як і з фіатними грошима. Кожний апарат має свою цифрову адресу, а процедура виглядає наступним чином:

 1. Користувач переводить на адресу криптомата кошти.

 2. Криптомат переводить криптовалюту, та користувач отримує фіатні гроші.

Головні недоліки цього способу отримати готівку - високі комісії (як правило, вони складають понад 5%) та низька поширеність. Перший такий апарат був встановлений в 2013 році у Ванкувері, а на сьогоднішній день кількість криптоматів у світі перевищує 12000 пристроїв. Велика частина знаходиться в Північній Америці, Канаді та Великобританії.

Чи є криптомати в Україні?

Криптомат є автоматом для придбання цифрових монет через захищений інтерфейс за готівку. У Києві такі пристрої вперше з'явилися у 2017 році. Сьогодні в Україні їх п'ять, а розташовані у трьох містах.

Криптомати м. Києві - за адресами:

 • Київ, вул. Борщагівська, 154

 • Київ, вул. Верхній Вал, 10Kiev bit

  Kiev

  Криптомати в м.Львові за адресами :

 • Львів, Соборна площа, 14

 • Львів, вул. Кульпарківська, 22б

  Lvov bit

  Lvov

  Криптомати в м. Івано-Франківську за адресами:

 • Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 97

  I_F bit

  I-F

Альтернативні способи перевести в готівку Біткоін

Продати Біткоін в Україні можна не тільки через криптомати. Їх мало, це далеко не завжди зручно. Існують й інші способи перевести в готівку Біткоін, а головне, що слід розуміти, - не обов'язково це робити в одну ітерацію. Спочатку можна вивести кошти на будь-яку банківську карту, а вже потім зняти готівку через звичайний банкомат. Це просто, швидко і зрозуміло. Здійснити такий обмін можна через спеціалізовані біржі або за допомогою онлайн криптообмінників. Переваги електронних обмінних сервісів:

 • можливість виведення в будь-якій валюті та в будь-якому вигляді;

 • середньоринковий курс;

 • простота процедури;

 • висока швидкість;

 • конфіденційність та анонімність.

Єдиний ризик - ймовірність потрапити на сайт шахраїв та втратити свої гроші. Але це можна вирішити: необхідно вибирати надійні та перевірені сервіси. Здійснити обмін Bitcoin на готівкові UAH зручно та безпечно можна через платформу ChangeIt. Сервіс пропонує хороші умови, завжди вигідний курс, високу безпеку транзакцій, а також гнучкі ліміти та низькі комісії.

Процедура обміну через обмінник максимально зрозуміла, зручна, швидка, а головне - безпечна. Цей спосіб виведення криптовалюти залишається найнадійнішим та популярним.

Чи законно виводити біткоін в Україні?

Ще зовсім нещодавно ринок криптовалют в Україні не мав законного статусу, не мав регуляторів і фактично не контролювався. Однак упродовж останніх двох років спостерігалися спроби легалізувати цифрові активи.

І призвели вони до того, що 17 лютого 2022 року було ухвалено закон «Про віртуальні активи». А 16 березня поточного року в Україні було остаточно узаконено криптовалютну діяльність — відповідний документ підписав Президент України Володимир Зеленський.

Тепер власники цифрових монет можуть абсолютно легально обміняти Біткоін, вносити віртуальні гроші в податкові декларації, створювати блокчейн-бізнеси, виводити Біткоін та здійснювати будь-яку іншу діяльність із криптовалютами на цілком законних підставах.

Коли варто продавати Біткоін?

Курс Біткоіна завжди відрізнявся високою волатильністю, а останні місяці ми можемо спостерігати справжні американські гірки на світовому крипторинку. Криптовалюта переживає один обвал за іншим, втрачаючи половину вартості та сотні мільярдів доларів капіталізації.

Прогнозувати щось в цій динамічній та нестабільній індустрії дуже важко, а давати поради про інвестиції часто вельми недоцільно. Що ми радимо абсолютно точно - завжди зберігати спокій, не забувати, що за кожним падінням завжди йде зліт та пам'ятати, що навіть при нинішньому краху Біткоіну стоїть на 300% більше, ніж рік тому. Не сприймайте кожний обвал ринку як трагедію, не перевіряйте баланс щодня, не слід нічого робити на емоціях та завжди дотримуйтесь принципу: падає - купуй, зростає - продавай. Такі правила цієї гри.

Сприймайте падіння Біткоіна як корекцію, як очищення ринку від випадкових гравців та не поспішайте продавати все та виходити з крипти при першому ж істотному зниженні курсу. Якщо ви в Біткоін давно, для вас це звично. Якщо ні - звикайте.

Ніколи не забувайте, що це спочатку ризиковані інвестиції. А щоб убезпечити свої вкладення та зробити їх максимально прибутковими, диверсифікуйте свій портфель та завжди пам'ятайте про те, що криптовалюта - це не спекулятивна, а довгострокова інвестиція.

Альтернатива Біткоіну

Незважаючи на те, що Біткоін безперечно є найпопулярнішою криптовалютою у світі та флагманом індустрії, це далеко не єдина монета, в яку можна вигідно вкластися.

Отже, які найперспективніші у 2022-му криптовалюти? Згідно з прогнозами аналітиків, незабаром значно може зрости вартість наступних альткоїнів:

 • Ethereum;

 • Polygon;

 • Cardano;

 • Polkadot;

 • Avalanche.

Ці дані мають лише прогностичний характер. Пам'ятайте, що при виборі активу для інвестування, ви повинні звертати увагу на фундаментальність проекту, ринкову капіталізацію та медійність. А обміняти криптовалюту на вигідних умовах, за привабливим курсом та низькою комісією ви завжди можете на сервісі ChangeIt.