bitcoin Bitcoin (BTC)

24 год.
  • 24 год.
  • місяць
  • рік
0 UAH
0%

BITCOIN

Біткоїн — нове покоління децентралізованого цифрового активу, пірингова платіжна система, найпопулярніша, найвідоміша та перша за капіталізацією криптовалюта у світі. Станом на другу половину лютого 2021 ринкова капіталізація активу перевищила 1 трильйон USD, а курс Біткоїна регулярно б’є рекорди та вже перевищує позначку в $58000. Саме Біткоїн є головним об’єктом інтересу зі сторони потенційних інвесторів і основним предметом торгів на криптосервісах.

Біткоїн — перша у світі криптовалюта: її анонс відбувся у 2008, а реліз у 2009. Автор вирішив залишитися анонімним. За офіційною версією їм є розробник під псевдонімом Satoshi Nakamoto — саме йому приписується авторство платіжної системи на основі математичних обчислень.

Ключова ідея проєкту — створення аналога не паперової валюти, а золота; розробка технології, що дозволяє проводити прозорі та водночас анонімні платежі через інтернет.

Біткоїн нічим не забезпечений. Це чиста математика. Загальний обсяг емісії криптовалюти обмежений, у коді Біткоїна вказано поріг: добути можна не більше 21 мільйона монет. А ось ділитися один коїн може нескінченно. Мінімально можна купити Біткоїн у розмірі одного сатоші (на честь автора Сатосі Накамото) — 0.00000001 btc.

Біткоїн заснований на технології блокчейн, створений і працює тільки в мережі інтернет, рівномірно розподілений по всьому світу. Одна з принципових особливостей — повна децентралізація: монети не прив’язані до економічної системи жодної країни або до центробанку. Актив ніхто не контролює, він має цифрову природу, а емісія валюти здійснюється за допомогою роботи мільйонів комп’ютерів, розподілених по всьому світу. Кожен може стати учасником цієї екосистеми, встановивши певне ПЗ з відкритим вихідним кодом. 

Біткоїн — це ідея незалежних платіжних засобів, протест проти традиційних грошей і прив’язки валюти до однієї країни. У всьому цьому й полягає суть Біткоїна, який вже став визнаним платіжним засобом і має всі шанси стати світовою валютою.

Історія транзакцій

Купівля BTC 0 UAH
Дата и время
Сумма
Курс
Продаж BTC 0 UAH
Дата и время
Сумма
Курс

Курси криптовалют

FAQ

  • Про біткоїн

  • Дeтальніше

  • Загальне