Повернутися до новин

Про особливості біткоіна

Опубліковано: 14.12.2018
Оновлено: 02.08.2021
Bitcoin

Децентрализація

Біткоін-мережа не контролюється таким собі центром або організацією: фактично, дана мережа рівномірно розподілена між усіма учасниками, які коли-небудь до неї підключилися. Траплялися спроби деяких структур (наприклад, на Кіпрі в 2013 році) диктувати правила всій мережі, однак успіху вони не мали, і привели до того, що частина мережі пішла оффлайн. У той час як глобальна мережа продовжила свою роботу в колишньому режимі..

Простота у використанні

З біткоіном зручно починати працювати - швидка реєстрація та готовність до використання без додаткових перевірок і очікування. Для цього достатньо зареєструвати біткоін-гаманець, без документальної тяганини, бюрократичних зволікань і дозвільних процедур, що вигідно відрізняє біткоін-мережу від загальновідомої банківської системи.

Анонімність

Зручно також те, що можна зберегти повне інкогніто в мережі - э можливість створювати необхідну кількість біткоін-адрес, і не прив'язувати їх до власного імені: ідентифікація і верифікація користувачів мережі здійснюється зовсім іншими механізмами!

Прозорість

Найбільш зручна система послідовного збереження даних в ланцюжку блокчейн - коли-небудь виконані дії неможливо змінити постфактум, підтасувати, видалити. При цьому система передбачає можливості перегляду балансу на рахунку власників публічних біткоін-адрес. Відповідно, щоб зберегти інкогніто, досить для кожної транзакції використовувати нову біткоін-адресу.

Швидкість роботи

Мережа працює цілодобово, без перерв і вихідних. Всі запити обробляються протягом декількох хвилин. Мережа поширена по всьому світу. Отже, тепер можна зробити будь-який платіж в будь-яку точку світу без комісії, а головне - легко і швидко!

Безвідкличні транзакції

Однак слід бути уважним: виконана дія не має зворотної сили - транзакцію не вдасться скасувати, або повернути кошти заднім числом. У разі, якщо перерахування коштів було скоєно помилково - одержувач може їх повернути тільки за власним бажанням.