Повернутися до новин

Різниця між USDT та USDC - Що обрати в 2022

Опубліковано: 05.07.2022
Оновлено: 01.08.2022
USDT

Вітаємо читачів нашого освітнього блогу про криптовалюти та блокчейни! Раніше ми вже неодноразово оглядали тематику стейблкоінів, а особлива увага приділялася статті, де ми провели порівняння USDT і BUSD. Цей же матеріал буде присвячений порівнянню того, чим один від одного відрізняються USDT та USDC. Ми обговоримо:

 • основні відомості про стабільні криптовалюти;

 • причини їхньої популярності;

 • ключові параметри та статистику кожного з двох активів із статті;

 • питання купівлі стейблкоінів і того, де найбільш вигідно та просто її здійснити.

Все це буде корисно кожному, хто робить свої перші кроки у сфері криптоінвестування. Прочитавши статтю, ви розберетеся з тим, за допомогою чого можна грамотно фіксувати фіатний дохід свого криптопортфелю без необхідності продавати криптовалюту за реальні долари, євро, гривні та інші класичні валюти.

Коротко про стейблкоіни

Стейблкоін — це специфічний підвид криптовалюти, ціна якого є абсолютно стабільною і прив'язаною до вартості зовнішнього забезпечувального активу, яким найчастіше виступає долар США (але можуть бути й інші варіанти).

Маючи основні переваги класичних блокчейн-грошей (універсальність, захищеність, висока ліквідність), він абсолютно позбавлений такого параметра, як волатильність (мінливість курсу). Завдяки цьому такий актив використовується з метою тимчасового переведення частини заощаджень на щось стабільне, без необхідності залишати блокчейн-сферу.

Основні види стабільних криптовалют:

 • стейблкоіни, забезпечені фіатом (USDT та USDC саме такі);

 • стейблкоіни забезпечені товарами (золото, нафта, нерухомість);

 • стейблкоіни, забезпечені іншими криптовалютами;

 • стейблкоіни без забезпечення (алгоритмічні).

Найпростіші в розумінні та популярні — стабільні фіатні криптовалюти. Найчастіше їх існування дуже грамотно юридично прописано і має набагато більше параметрів страхування та захисту, ніж будь-яка інша криптовалюта.

Кожна випущена одиниця фіатного стейблкоіну гарантовано підтверджена такою самою одиницею долара, яка лежить на рахунку в авторитетному банку США. Це вселяє довіру, чи не так?

Чому стейблкоіни USD настільки популярні

Довгий час для обміну криптовалюти на фіат і назад потрібно було виводити свої активи із блокчейн-системи. Ця проблема вимагала вирішення, і в якийсь момент його принесли із собою стейблкоіни. Зараз і трейдери, і просто інвестори іноді переносять частину своїх заощаджень в активи зі стабільною ціною. Але тепер їм абсолютно не обов'язково залишати для цього біржу або свою торгову програму:

 • трейдер змінює умовний біткоін отримує 1000 монет USDT або USDC;

 • його 1000 монет USDT/USDC дорівнює 1000 реальних доларів, але він просто тримає їх у блокчейні;

 • через якийсь час він знову купує за 1000 USDT/USDT якусь кількість криптовалюти або виводить стейблкоини в реальні долари у співвідношенні 1 до 1, не втрачаючи жодного центу.

У цій простоті, легкості та універсальності полягає популярність стейблкоінів на основі американського долара. Вони прив'язані до головної фіатної валюти світу, повністю забезпечені, захищені від необґрунтованого нескінченного випуску та легко обмінюються на криптовалюти, а також фіат на більшості топових бірж.

Про криптовалюту USDT

Блокчейн криптовалюти USDT На даний момент окремі версії цієї криптовалюти доступні на блокчейнах: Ethereum, Tron, BSC і більш ніж на десятку інших
Як здійснюється підтримка вартості Механізм підтримки вартості активу ґрунтується на доларових вкладах компанії Tether (а також вартості акцій та інших активів), які та вносить на рахунки в банках, щоб випустити кожну одиницю USDT. На момент написання статті в обороті перебуває близько 66 млрд. USDT. Це означає, що аналогічна у перерахунку сума перебуває і на рахунках.
Актуальна ринкова капіталізація (04.07.2022) $66,024,341,486
Рік запуску монети USDT 2014

Найпопулярніший стейблкоін світу. Він завжди тримає курс на позначці 1 долар за 1 одиницю USDT. Актив зміг першим зайняти порожню нішу стабільних криптовалют і залишається лідером навіть сьогодні. Довіра спільноти ґрунтується на роках стабільної роботи, а популярність — на тому, що це актив, який підтримується всіма біржами/обмінниками, що поважають себе.

Кожні 24 години угоди щодо USDT досягають приголомшливого показника близько 34 млрд доларів. Тобто більше половини всіх USDT використовуються за прямим призначенням, для якого створювалися стейблкоіни — для того, щоб бути посередником у операціях з криптоактивів.

Статистика USDT на Липень 2022
график

Актуальна ринкова капіталізація (циркулююча) $66,025,272,620
Обсяг угод за останні 24 години $34,793,094,628
Мінімальний цінник за останній місяць $0.9975
Максимальний цінник за останній місяць $0.9996
Максимальне відхилення від ідеального цінника в 1 долар $0.0025 (вчетверо менше, ніж 1 цент)

Про криптовалюту USDC

Блокчейн криптовалюти USDC На даний момент окремі версії цієї криптовалюти доступні на блокчейнах: Ethereum, Solana.
Як здійснюється підтримка вартості Механізм підтримки вартості активу ґрунтується на доларових вкладах консорціуму Centre, кооперованого з відомою біржею Coinbase. Також зазначаються інші "затверджені інвестиції" компанії, але без деталізації. На момент написання статті в обороті перебуває близько 55 млрд. USDT. Це означає, що аналогічна у перерахунку сума перебуває і на рахунках.
Актуальна ринкова капіталізація (04.07.2022) $55,824,974,859
Рік запуску монети USDC 2018

Монета, яка по праву вважається другим за статистикою та популярністю стейблкоіном світу. Додатковою користувальницькою любов'ю і довірою актив користується завдяки тому, що його компанія публікує щомісячні звіти про всі рухи забезпечувальних засобів. USDC можна знайти на більшості топових бірж, де він доступний для обміну в парах як з найвідомішими криптовалютами, так і нерідко з дуже нішевими монетами

Добовий оборот угод із USDC досягає показника близько 4,6 млрд. доларів.

Статистика USDC на Липень 2022
график

Актуальна ринкова капіталізація (циркулююча) $55,834,305,205
Обсяг угод за останні 24 години $4,719,268,603
Мінімальний цінник за останній місяць $0.9995
Максимальний цінник за останній місяць $1.00
Максимальне відхилення від ідеального цінника в 1 долар $0.0005 (у двадцять разів менше, ніж 1 цент)

Різниця між USDT та USDC

Основні відмінності між двома стейблкоінами можна описати у вигляді невеликої таблиці.

Назва криптовалюти USDT USDC
Хто створив Tether Limited Centre (Circle + Coinbase)
Рік запуску 2014 2018
Частота аудиту фінансових коштів на рахунках Без чіткої регулярності Постійний щомісячний аудит
Цінове співвідношення до долара США 1 к 1 1 к 1
Показник ліквідності Високий — за добу продають і купують USDT на суму 66 млрд доларів Високий (але нижче, ніж у лідера) — за добу продають і купують USDC на суму близько 5 млрд доларів
Волатильність Низька, але вища, ніж у USDC - в останньому місяці падав на 0.0025 USD Низька - за останній місяць максимально падав на 0.0005 USD

Де придбати стейблкоїни

Інвестиції в два найпопулярніші стейблкоїни доступні на більшості криптовалютних бірж. Особливим попитом користуються міжнародна Binance та українська Kuna. Проте повноцінне їх використання утруднене через існуючі обмеження на виведення гривні з країни для поповнення рахунку всередині біржі.

Проте купити USDT все ще можна без будь-яких проблем безпосередньо через наш обмінник Changeit. Ми гарантуємо хороший курс, можливість купівлі за гривню з будь-якої картки українського банку та швидке оформлення угоди. Тривалість очікування залежатиме лише від швидкості роботи банківських переказів та відправки блокчейном.