Повернутися до новин

Все, що потрібно знати про TETHER (USDT)

Опубліковано: 18.03.2021
Оновлено: 02.08.2021
Other

Tether (USDT) - лідер з торгівельних обсягів, перший та найпопулярніший стейблкоін на крипторинку; цифрова валюта, курс якої прив'язаний до американського долара, євро, японської ієни і завжди залишається стабільним. Криптовалюта представлена на різних блокчейнах і в останні роки демонструє істотне зростання торгових обсягів, рівня капіталізації та підвищення ліквідності.

Головна ідея проекту - прив'язка до фіатних засобів, відображення долара в криптовалюті та здійснення вільної конвертації реальних грошей в цифровий актив. Цим і пояснюється назва криптовалюти: Tether (USDT) - United States Dollar Tether. Мабуть, головна особливість - стабільність, яка стала відповіддю на волатильність і непередбачуваність крипторинку. Така стійкість активу якраз і пояснюється прив'язкою до реальних грошей. За твердженнями компанії-засновника, прив'язка курсу здійснюється за рахунок банківського резерву доларів США на рахунку компанії: на кожен випущений 1 стейблкоін USDT на депозиті зберігається 1 USD. Емісією криптовалюти займається гонконгська компанія Tether Limited. І про це ми поговоримо докладніше.

Історія Tether: ким і коли був створений

Токени USDT емітує компанія Tether Limited, що базується в Гонконгу, а представлена ​​криптовалюта на ринку з 2015 року. Однак її історія почалася трьома роками раніше - в 2012, коли Дж. Р. Віллет підняв питання та виступив з пропозицією щодо розробки нових цифрових активів на основі добре всім відомого біткоіна. Так, був представлений стартап під назвою Realcoin, авторами якого стали біткоін-інвестор Брок Пірс, підприємець Рів Коллінз і розробник ПЗ Крейг Селлерс. Восени 2014 року на основі біткоіна та за допомогою протоколу Omni Layer були емітовані токени Realcoin.

"Кожен долар в резерві буде представлений одним випущеним токеном Tether. Ця віртуальний зв'язуючий вузол криптовалюти з активом реального світу", - такою була позиція авторів платформи.

В кінці 2014 року стало відомо про майбутній ребрендинг проекту. Тоді Tether і отримав свою назву. У 2015 році компанія Tether Limited заявила про колаборацію з трьома стартапами і запустила торги на Bitfinex, в результаті чого кількість майданчиків, на яких була представлена криптовалюта, стало стрімко зростати. Також стали рости і чутки. У співтоваристві стали припускати про можливий зв'язок між Bitfinex і Tether Limited в силу того, що торговельна площадка, як ми вже сказали, перша інтегрувала USDT в свій сервіс.

Згодом компанія Tether Limited неодноразово піддавалася критиці, сумнівам, недовірі. Аж до судових розглядів. Так, в 2018 році були висунуті звинувачення в нездатності гонконгської кріптокомпаніі підкріпити обсяг USDT в обороті (більше двох мільярдів емітованих монет) американською валютою у відповідній кількості. Компанія Tether Limited підтвердила свою доларову базу та виграла справу. І це далеко не єдиний подібний інцидент в діяльності компанії. Вже в 2019 році компанія заявила, що монети фіатно-забезпечені тільки на 74%, а не на 100% (як заявлялося раніше). До слова, зв'язок між Bitfinex і Tether Limited все таки підтвердився.

Цікаво, що перший час вартість USDT була вельми нестабільною, і були часи, коли ціна одного токена Tether навіть досягала немислимих $ 1,2. Але це в минулому. Все швидко змінилося, і з 2019 року актив став піддаватися набагато меншій волатильності. Пов'язано це як з істотним зростанням торгових обсягів самої валюти, так і з загальною популяризацією крипторинків.

Особливості, характеристики, переваги

Платформа має багато спільного з іншими віртуальними активами: Tether (USDT) емітується на базі блокчейну біткоіна. Зростання USDT обмежене, оскільки актив прив'язаний до долара, і співвідношення завжди прагне до 1:1. Це, до речі, і є причиною того, що криптовалюту відносять до стейблкоінів. Фактично, Tether - це майданчик, який інтегрує функції та особливості як криптовалюти, так і фіатів.

Tether вдалося уникнути волатильності ринку: ціна коінів прив'язана до фіатних грошей, а це значить, що монети не піддаються різким змінам на ринку, злетів і падінь. Вартість USDT залежить виключно від котирування валюти, до якої прив'язаний Tether (американський долар, євро або японська ієна), і економічного клімату в світі. Tether (USDT) фактично ліквідує розрив між віртуальними валютами та реальними грошима. У цьому, власне, суть і головна ідея цього активу.

Среди інших переваг Tether:

 • Доступна конвертація та легкість використання.

 • Дешеві та швидкі транзакції.

 • Відсутність витрат і вповільнень, які зазвичай властиві процесу конвертації крипти в фіат і навпаки.

 • Стабільність, стійкість, цінність капіталу.

 • Прозорість, надійність, абсолютна безпека в торгівлі та операціях з транзакціями та переказами Tether.

 • Універсальність: користувачі можуть використовувати Tether (USDT) як класичний засіб платежу, передавати токени, купувати за них будь-яку іншу криптовалюту або просто зберігати в гаманці.

 • Поєднання публічності транзакцій з децентралізованістю операцій.

Отже, що ми маємо? У глобальному плані стейблкоін USDT вирішує дві частково ключові проблеми, які властиві іншим криптоактивам. Це незабезпеченість фіатними грошима та волатильність курсу.

Статистика: цифри та факти

 • Курс. Как мы уже говорили, токен Tether стремится к соотношению 1:1 с американским долларом. И в силу устойчивости и отсутствия волатильности курса, стоимость всегда находится в пределах $1 c незначительными отклонениями. Так, проанализировав статистику за последние три года, мы видим, что максимальное значение составило $1,044 (февраль, 2018), а минимальное — $0,925 (октябрь, 2018). Такая стабильность просто поражает. К слову, в настоящее время (с октября 2020 года по март 2021 года) курс Tether еще устойчивее. Посмотрите сами.

Tether

 • Рыночная капитализация. Здесь картина уже определенно динамичнее. Итак, что мы видим? За последние три года наблюдается существенный рост капитализации USDT. И если до весны 2020 года он был очень плавным и постепенным, то с марта 2020 года по март 2021 года развивался очень динамично. Для сравнения: в марте 2018 года рыночная капитализация Tether пребывала в пределах 2 млрд долларов, так и не достигнув планки в $2,5 млрд; в марте 2021 года этот показатель находится в коридоре 35-37 млрд долларов США. Впечатляющий рост!

Tether

Ситуація на 2021 рік

 • Курс. З 1 лютого по 10 березня ціна USDT не опускалася нижче $ 0,998 і не піднімалася вище $ 1,002. Все стабільно. Як і годиться.

Tether

 • Ринкова капіталізація. Тут, як ми вже говорили, дотримується тенденція стрімкого і впевненого зростання, хоч і без стрибків. Якщо в перших числах лютого капіталізація Tether становила 26 млрд доларів, то станом на 10 березня цей показник дорівнює 37 млрд доларів США.

Tether

Як створити USDT гаманець: покрокова інструкція

 1. Переходимо на офіційний сайт проекту Tether і створюємо свій профіль. Натискаємо "Зареєструватися".

 2. Вводимо необхідні дані (ім'я, прізвище, email, логін, пароль). Натискаємо "Створити обліковий запис".

 3. Аккаунт створений. Щоб його використовувати, необхідно підключити двофакторну аутентифікацію. Натискаємо "Сторінка безпеки".

 4. Вибираємо двофакторну аутентифікацію та проходимо її зручним способом.

 5. Після того як ви отримаєте повідомлення про підключення двофакторної аутентифікації, для доступу до профілю вам буде потрібно мобільний пристрій.

 6. Після того як акаунт зареєстрований, ви можете переводити та отримувати USDT.

 7. Отримайте свою унікальну адресу криптогаманця Tether.

Процедура максимально проста та займає не більше півгодини. Як показує практика, з нею впораються навіть початківці та зможуть легко робити свої перші інвестиції.

Висновок

Незважаючи на підозри в шахрайстві, чутки та судові розгляди, USDT впевнено тримається і не збирається здавати своїх позицій. Більш того, деякі експерти прогнозують, що дуже скоро Tether зрушить Ethereum з позиції другої за капіталізацією віртуальної валюти в світі. Зростання, затребуваність і популярність USDT пояснюються прив'язкою до долара, тобто - надійністю та стабільністю. Все це обумовлює високий рівень ринкової капіталізації Tether, збільшення рівня його ліквідності та рекордні показники за обсягами торгів. Проект шалено цікавий і дуже перспективний. Це факт.