Повернутися до новин

Як купити Біткоін в Україні - цифри та факти

Опубліковано: 26.08.2021
Оновлено: 11.03.2022
Bitcoin

За останній рік головний гравець криптовалютного ринка переживав як нечувані злети, так і різкі падіння. 2021 рік розпочався для монети з оновлення історичного максимуму — Біткоін коштував $40 тис., а вже у квітні ціна активу склала рекордні на той момент $65 тис. Проте вже за місяць криптовалюта зазнала катастрофи — монета втратила 50% вартості. У травні 2021 року Біткоін торгувався по $40 тис., а в липні ціна монети становила менше ніж $30 тис.

У другій половині літа ситуація почала стабілізуватися. Біткоін знову коштував у межах $40-50 тис., а обсяг ринкової капіталізації досягав $900 млрд. Осінь почалася для криптовалюти з досить стійкого становища, а в жовтні вже спостерігалася стабільно позитивна динаміка. Біткоін демонстрував зростання, і монеті вдалося не лише повністю повернути втрачені навесні позиції, а й навіть оновити історичний максимум — 20 жовтня ціна активу досягла рекордних за весь час $66.8 тис. Також було зафіксовано максимальний показник ринкової капіталізації в історії — $1.26 трлн.

Така динаміка лише підтверджує, що коригування курсу – це норма для високоволатильного активу. За кожним падінням неодмінно слідує зліт, а значить купівля та обмін Біткоіна, як і раніше, є прибутковими інвестиціями. Говоримо про те, де і як купити Біткоін в Україні вигідно та надійно.

Чи легальний обмін Біткоіна в Україні

В Україні вже кілька років говорять про правовий статус Біткоіна, можливість і навіть необхідність переведення криптодіяльності в правове поле та надання цифровим активам законного статусу. Влітку минулого року розпочалася робота над відповідним законопроектом, а у вересні цього року було ухвалено Закон «Про віртуальні активи».

Легально купити Біткоін в Україні можна було й раніше, але з цим документом криптовалюти будуть повністю знаходитися в законному полі, а сам ринок регулюватиметься. Однак на цьому процес легалізації криптовалюти не закінчується. Закон не набуде чинності до внесення змін до інших документів та прийняття необхідних підзаконних актів. Потрібно не менше року на те, щоб він набув повної юридичної сили.

Онлайн обмінник або біржа - де краще купити біткоіни

Традиційно двома найпопулярнішими способами здійснення операцій з криптовалютами є спеціалізована біржа та криптообмінник. Ці методи виграють і з точки зору умов, і з точки зору безпеки. Серед основних переваг бірж - великий торговий функціонал, серйозність майданчика. Обмінники же відрізняються простотою, високою швидкістю, конфіденційністю.

Існує думка, що з максимальною вигодою та мінімальною комісією купити Біткоін в Україні або виконувати інші криптоопераціі можна тільки на біржі. Але це не зовсім так. Загальна комісія на криптобіржах далеко не завжди нижча, ніж в обмінниках. А це значить, що не можна так однозначно говорити про більшу вигоду перших.

І підтвердженням цьому виступають результати дослідження, проведеного на початку 2021 року. В ході експерименту було визначено основні особливості, відмінності та принципи роботи двох типів торгових майданчиків, а також проведено порівняння цін, курсів та комісій бірж та криптообмінника. Дослідження проводилося на прикладі обмінника changeit.com.ua та двох популярних бірж - вітчизняної kuna.io та міжнародної binance.com. На рахунок кожної платформи було внесено по 3000 грн.

Що ж ми маємо? Після вирахування комісій платіжних сервісів для перекладу гривні на рахунок баланс розподілився наступним чином: ChangeIt — 2959.50 грн, Kuna — 2950.74 грн, Binance — 2977.50 грн.

Сравнение комиссии за пополнение Биткоина

Далі було здійснено порівняння курсів. Станом на 26 січня 2021 року купити Біткоін в Україні на Changeit.com.ua можна було за 893 881 грн, а на Kuna.io та Binance.com вартість однієї монети становила 897 457 грн та 894 825 грн відповідно. Так, до вирахування комісії майданчиків через криптообмінник Changeit користувач набуває 0.0033108433896682 BTC, через українську біржу Kuna - 0.00327978 BTC, через Binance - 0.00331768 BTC. Після вирахування комісій платформ і комісій на виведення криптовалюти на гаманець користувача сумарні відрахування сервісів Changeit.com.ua, Kuna.io і Binance.com склали 309.32 грн, 505.36 грн і 489.19 грн відповідно.

Сравнение всех комиссий

Далі був здійснений розрахунок вартості комісій для транзакцій на 1000 грн та на 10000 грн. Так, при покупці BTC на 1000 грн сумарна комісія обмінника Changeit склала 226.83 грн, а біржі Kuna й Binance утримали 470.92 грн та 462.22 грн відповідно.

комиссия на небольшие суммы

Щоб купити біткоіни на 10000 грн на Changeit.com.ua, Kuna.io та Binance.com, користувачеві довелося заплатити 603.55 грн, 626.42 грн, 583.72 грн відповідно.

комиссия за 10000 грн

Отже, що ми маємо? Криптобіржа залишається хорошим та дійсно вигідним способом купити біткоіни та здійснювати інші операції з цифровими активами тоді, коли мова йде про професійний трейдинг. Цей майданчик підходить вам у тому випадку, якщо ви плануєте часто торгувати та заробляти на різниці курсів, але рідко вводити та виводити кошти. А якщо ж ви шукаєте сервіс для швидкої та простої покупки або продажу невеликої суми, то тут вибір очевидний - криптообмінник - це те, що вам потрібно. Як бачимо, дати однозначну рекомендацію дуже складно та неправильно. Все залежить від вашої мети та обраної вами стратегії її реалізації.

Альтернативні способи покупки

Незважаючи на те, що біржа та обмінник є найпопулярнішими та вигідними рішеннями для тих, хто хоче купити криптовалюту, вони далеко не єдині. Розглянемо альтернативні способи здійснення кріптооперацій.

P2P обмінники

Ключова особливість P2P платформ - проведення транзакцій безпосередньо між покупцем та продавцем без центрального керуючого сервера. Сервіс виступає лише гарантом захищеності користувачів та безпеки операцій, а також майданчик виступає в ролі інформаційного посередника, що дозволяє учасникам ринку знаходити один одного. Такий підхід, власне, і реалізує ключову особливість кріптоактівов - ідею децентралізації. Все це забезпечує абсолютну рівноправність та вільний вибір способів оплати, а також дозволяє економити на комісіях та самостійно обирати обмінний курс. Основні недоліки P2P платформ - низька ліквідність, тривалість процедури обміну, маніпуляції продавців, обмеженість доступного функціоналу: система дозволяє тільки продати та купити криптовалюта.

Із рук в руки

Ще один спосіб купити Біткоін - придбати його через оголошення при особистій зустрічі. Знайти пропозиції з таких угодах можна на дошках оголошень, в соціальних мережах, на тематичних форумах. Але йти на таку угоду ми вам не радимо. Це не тільки зовсім невигідно, а й вкрай небезпечно - ви ризикуєте стати жертвою шахраїв. Якщо ви вирішуєте купити Біткоін або будь-яку іншу монету, не вірте занадто вигідним умовам, не ведіться на надмірно привабливий курс, будьте дуже пильні та не ризикуйте своєю безпекою.

Термінали

Купити криптовалюту також можна через спеціальні криптотермінали. Вони являють собою аналог класичних банківських терміналів та дозволяють вносити готівку для придбання цифрових активів та поповнення балансу гаманця шляхом сканування QR-коду з адресою або введення його вручну. Однак змушені визнати, що купити Біткоін в Україні за допомогою таких пристроїв ви навряд чи зможете. Цей спосіб не користується популярністю, та на території України таких терміналів налічується всього 15.

Інструкція обміну Біткоіна через сервис ChangeIt

А тепер повернемося до перевіреного, безпечного та надійного способу купити Біткоін - скористатися послугами онлайн обмінника. Як ми вже говорили, ці сервіси відрізняються високою швидкістю та простотою обмінного процесу. Давайте розглянемо як купити Біткоін в Україні за гривні через платформу changeit.com.ua.

Как купиить биткоин - ШАГ 1

Крок 1. Оберіть валютну пару та вкажіть суму обміну. Онлайн калькулятор автоматично розрахує, скільки коштів ви отримаєте з урахуванням всіх комісій. Натисніть «Обміняти». Після підтвердження обміну вам буде потрібно заповнити коротку анкету з персональними даними - ім'я, телефон, e-mail. Ознайомившись з Правилами користування сайтом та Політикою конфіденційності, натисніть «Продовжити».

Как купить биткоин - ШАГ 2

Крок 2. Введіть номер свого криптогаманця для зарахування коштів. Зверніть увагу, що він не повинен містити пробілів, дефісів, нижніх підкреслень або інших символів.

Как кубить биткоин ШАГ 3

Крок 3. Перевірте дані свого замовлення та натисніть «Перейти до оплати». Через кілька секунд ви будете перенаправлені на платіжний шлюз. Введіть дані своєї банківської картки та оплатіть транзакцію. Після успішної оплати ви зможете перейти до свого замовлення.

Как купить биткоин ШАГ 4

Крок 4. Тепер залишається тільки чекати завершення транзакції. Тривалість обробки операції залежить від завантаженості мережі блокчейн. Не забудьте запам'ятати ID вашого замовлення, щоб завжди мати можливість звернутися за допомогою в службу підтримки користувачів.

Всього 4 простих кроки - та угода з криптовалютою успішно завершена. Купити Біткоін за допомогою сервісу ChangeIt - це завжди швидко, зручно, вигідно та безпечно.

ТОП-5 популярних питань

Нижче ми пропонуємо вам ознайомитися з відповідями на найчастіші запитання щодо покупки Біткоіна. Якщо ви не знайдете тут відповідь на яке вас цікавить, наша служба підтримки завжди допоможе вам.

Чи є податки на Біткоін?

Про легалізацію цифрових активів вперше заговорили ще кілька років тому, а в липні 2020 року Мінціфри все-таки почали розробляти законопроект щодо легалізації криптовалюти та блокчейна. Крім того, Верховна Рада також підтримала надання криптовалюта законного статусу. Ці кроки, в свою чергу, призводять до логічних наслідків - криптовалютна діяльність стала обкладатися податком. Правда, з поправкою: правила оподаткування встановлені тільки на виведення коштів в фіат. Операції з цифровими активами ПДВ не обкладаються. Отже, якщо ви хочете продати або купити Біткоін в Україні, вам не потрібно платити податки.

Як безпечно зберігати Біткоін?

Перш ніж купити Біткоін або здійснити будь-яку іншу операцію, вам необхідно створити криптосховище. Ви можете вибрати зручний для себе спосіб зберігання монет - гарячий (мобільний, комп'ютерний, онлайн-гаманець) або холодний (апаратний або паперовий) гаманець. Кожен варіант має свої переваги та недоліки, а вибір залежить від ваших цілей та необхідного призначення сховища.

Як створити Біткоін гаманець?

Найзручніший поширений спосіб створення сховища - вибір надійного онлайн-сервісу. Для цього вам буде потрібно здійснити лише кілька простих кроків - ввести e-mail, згенерувати пароль, підтвердити адресу електронної пошти та отримати ID вашого гаманця. Після завершення авторизації ви зможете увійти в свій гаманець і створити його адресу. Ознайомитися з докладною покроковою інструкцією створення біткоіни гаманця на онлайн-ресурсах ви можете тут.

Як не стати жертвою шахрая?

Яким би способом купити Біткоін в Україні ви не вирішили, вам завжди потрібно залишатися пильними та мінімізувати можливі ризики. Для цього необхідно уважно та відповідально підходити до вибору торговельного майданчика. Читайте об'єктивні та незалежні відгуки, шукайте всю доступну про сервіс інформацію, проводите власні дослідження. Пам'ятайте, що від правильності вибору платформи залежить успіх ваших інвестицій та операцій.

Чи стабільний курс Біткоіна?

Одна з ключових особливостей криптовалюти - волатильність курсу. Біткоін (як і більшість інших цифрових монет) відрізняється сильними стрибками вартості та динамікою курсу. Спрогнозувати щось дуже складно, але факт залишається фактом: курс Біткоіна залежить від попиту та пропозиції, вартості Майнінгу, обмеженості емісії, доступності монети на біржах, конкуренції з боку альткоінов, державного регулювання, поширення монети, інформаційного поля, політичної та економічної обстановки в світі.

Біткоін — ситуація на листопад 2021

Щоб купити Біткоін в Україні вигідно та заробити на різниці курсів, необхідно стежити за актуальною обстановкою на крипторинці, а також моніторити динаміку вартості монети. З початку осені Біткоін демонструє стійкість, а в жовтні курс криптовалюти показував стабільно позитивну динаміку. Після оновлення історичного максимуму, яке відбулося 20 жовтня, вартість активу трохи пішла на зниження, але курс монети, як і раніше, залишається досить стабільним.

Так, листопад почався для Біткоіна з позначки $61 тис. Мінімальне значення цього місяця на даний момент склало $59 тис. Максимальне — $64 тис. На момент публікації (5 листопада) вартість монети становить $61 тис.

За перші п'ять днів листопада загальна ринкова капіталізація Біткоіна варіюється в коридорі від $1.1 трлн до $1.2 трлн. На момент публікації (5 листопада) цей показник становить $1.17 трлн.

november bit